Президент України Володимир Зеленський закликав керівників Головного управління Національної поліції і управління СБУ в Житомирській області написати заяви на звільнення через ситуацію з нелегальним видобутком бурштину в регіоні

Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський повідомив під час наради з питань незаконного видобутку бурштину в рамках робочої поїздки до Житомирській області.

«У мене є статистика, що обсяг «чорного ринку» бурштину експерти оцінюють в 500 млн доларів на рік і загальний обсяг втрат – десятки мільярдів гривень», – заявив він.

Президент закликав керівника Нацполіції Сергія Князєва звільнити керівників райвідділів поліції у Олевському та Овруцькому районах Житомирської області. Князєв відповів: «Зробимо… ми підійдемо до цього питання швидко та ефективно».

Крім того під час наради глава держави звернувся до начальника Головного управління Нацполіції у Житомирські області В’ячеслава Печененка. «Що у вас відбувається в області?», – запитав президент.

«У нас йде боротьба з тим незаконним промислом», – відповів Печененко.

«А яким чином?», – спитав Зеленський.

«Про це говорять результати розслідування», – заявив Печененко.

«А вам приємно. Що про поліцію, яку повинні поважати українці, про всіх вас говорять, що ви всі теж в схемі? Це як нам всім чути, як нам жити українцям з цим, про яку безпеку ми говоримо?… Скільки років вже ви працюєте головою (поліції області – УНІАН)?», – додав глава держави.

«Четвертий», – зауважив Печененко.

«Тобто ви знаєте, що тут відбувається?», – запитав Зеленський.

«Я хочу сказати, що результати діяльності за останні три роки покращені… але нам треба дуже великі сили…», – розповів Печененко.

«Я вам не вірю, я буду говорити з керівником, я теж вам рекомендую покинути свою посаду. Я буду говорити з паном Аваковим, зараз з паном Князєвим. Я не вірю вам… ви кажете, що ви припинили (незаконний видобуток бурштину – УНІАН), а у нас є економічні висновки. Я можу вам це запропонувати (звільнення – УНІАН). Може ви нормальна людина, може ви в схемі не були, але ви нічого не можете зробити з бурштиновими піратами Житомирщини», – наголосив глава держави.

Також президент під час наради звернувся до начальника обласного управління Служби безпеки України полковника Віктора Панасюка і сказав: «А ви знаєте, що СБУ теж в цій схемі?».

«Я хочу сказати, що жоден співробітник управління (СБУ) в зазначеній схемі не задіяний», – відповів Панасюк.

«А як вони працюють з бурштином, якщо не по схемі?», – запитав президент.

«Вони не працюють з бурштином, вони протидіють незаконному видобутку бурштину, про що говорять результати… На сьогоднішній день управлінням вилучено 13 тонн бурштину», – заявив керівник СБУ області.

«Я вам дякую, ми змінемо голову СБУ у Житомирській області. Я хотів би, щоб Іван Геннадійович Баканов розглянув іншу кандидатуру», – наголосив Зеленський.

Крім того, президент під час наради хотів заслухати прокурора області, але той виявився у відпустці.

«У якій відпустці? За межами України? А коли відпустка почалася? А є заява з датами? Я хочу побачити, коли він пішов у відпустку. А ви можете нам доповідь з приводу бурштину і тих прокурорів, хто кришує?», – спитав президент у заступника керівника обласної прокуратури.

У свою чергу той заявив, що прокуратура протидіє незаконному видобутку бурштину, а Зеленський зупинив його словами: «Ви повинні знати що відбувається».

Джерело: УНІАН

 

0

Leave a Reply