Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким запроваджуються дорожні знаки для місць паркування і зарядки електромобілів, а також зелені номери для електрокарів

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Як повідомляв УНІАН, відповідний закон Верховна Рада ухвалила 11 липня.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що однією з проблем, яка гальмує розвиток електромобільності в Україні, є питання обладнання місць для паркування і зарядки електромобілів, відсутність відповідних дорожніх знаків.

«Неодноразово зафіксовано випадки, коли місця, які оснащені зарядними пристроями, займаються транспортними засобами без електродвигуна. Це створює проблеми для доступу електрокарів до зарядної станції, часто перешкоджає подальшому руху електромобілів через низьку зарядженість акумулятора і гальмує розвиток інфраструктури», – йдеться в документі.

Відзначається, що, крім відповідних дорожніх знаків, також в Україні не врегульовано питання ідентифікації транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

«Зокрема, такі знаки використовуються в Австрії, Німеччині, Угорщині, Норвегії, Великій Британії, Китаї, Індії, Латвії, провінції Онтаріо в Канаді … Ухвалення законопроекту дозволить гармонізувати українське законодавство у сфері маркування транспортних засобів з електричним двигуном з кращими європейськими та світовими зразками», – зазначається в документі.

Джерело: УНІАН

0

Leave a Reply