Західноєвропейські країни готуються до нової хвилі рекордної спеки

Як повідомляє BBC Україна, в Бордо температура повітря напередодні становила 41,2º. Попередній рекорд був зафіксований у 2003 році – 40,7 градусів.

За прогнозами синоптиків, нові температурні рекорди вже цього тижня також можуть бути встановлені, зокрема в Бельгії, Німеччині та Нідерландах.

За словами Клер Налліс зі Всесвітньої метеорологічної організації, ці тенденції є ознакою зміни клімату в Європі. ”Як ми вже могли бачити у червні, ці хвилі спеки стають все частішими, починаються раніше і стають все більш інтенсивними. Це проблема, яка не зникне”, – сказала вона.

Метеорологічна служба Франції прогнозує, що історичного максимуму найближчими днями досягне температура в Парижі. Очікується, що вона перевищить рекорд 1947 року – 40,4º.

Також очікується, що показники температури перевищать позначку в 40º в ряді інших країн. Бельгія оголосила про червоний рівень погодної небезпеки по всій країні. В Іспанії рекордна спека очікується в районі Сарагоси, де в червні вирували лісові пожежі. До спеки понад 40º готуються у Нідерландах. У Великій Британії температура може сягнути 35º, що теж може стати рекордним показником в історії спостережень.

Аномально спекотний сезон розпочався в Європі наприкінці червня: у Франції був встановлений історичний рекорд температур, а липневі максимуми були оновлені у Чехії, Австрії, Андоррі, Люксембурзі, Польщі та Німеччині.
Джерело: https://www.bbc.com/ukrainian/news-49094175

Джерело: УНІАН

0

Leave a Reply