Харківський апеляційний суд розглядає скарги на вирок Київського районного суду Харкова, яким учасників ДТП з шістьма загиблими на вулиці Сумській у жовтні 2017 року Олену Зайцеву та Геннадія Дронова засуджено до 10 років позбавлення волі

Про це повідомляє кореспондент УНІАН.

Під час засідання захисник Зайцевої Юлія Плетньова заявила, що її підзахисна визнає свою провину в перевищенні швидкості, однак при цьому вона проїжджала перехрестя без будь-яких наслідків для пішоходів. І тільки після удару автомобіля Дронова її іномарка стала некерованою, що призвело до загибелі і травмування людей.

За словами адвоката, суд першої інстанції не встановив ступінь провини учасників ДТП. На думку захисника, ступінь провини Зайцевої та Дронова співвідносяться як 30% до 70%, і саме так суд повинен був призначити покарання.

Крім того, Плетньова в якості обставин, що пом’якшують провину Зайцевої, вказала, що вона повністю розкаялася у скоєному, ніколи не притягувалася раніше до кримінальної відповідальності, частково задовольнила вимоги за цивільними позовами, а також наголосила на поганому стані її здоров’я та неможливості пройти відповідне лікування в умовах ув’язнення.

Захисник просить для Зайцевої змінити вирок суду першої інстанції, пом’якшивши його до 5 років позбавлення волі із встановленням іспитового терміну та позбавленням права керувати транспортними засобами строком на два роки. Також Плетньова попросила суд встановити відшкодування за цивільними позовами для Зайцевої на рівні 30% від загального обсягу, для Дронова – 70%.

Захисник Дронова Сергій Перепелиця у своїй промові заявив про чисельні процесуальні порушення у справі. Зокрема, він наголосив на зміні прокурором у суді першої інстанції обвинувачення в частині інкримінованих Дронову порушень правил дорожнього руху.

Також адвокат заявив про відмову суду першої інстанції допитати судових експертів, які, зокрема, встановили
швидкість автомобіля Зайцевої. Адвокат просить долучити до матеріалів справи відповідь спеціаліста, яка надійшла до представника потерпілих про те, чи знаходилися Зайцева у стані наркотичного сп’яніння. Перепелиця просить про закриття кримінальної справи щодо Дронова.

Як повідомляв УНІАН, 18 жовтня 2017 року у Харкові на перехресті вулиці Сумської і провулка Мечникова сталося зіткнення «Лексуса» 20-річної Зайцевої, який рухався на червоне світло світлофора з перевищенням дозволеної швидкості, і автомобіля «Фольксваген Туарег», за кермом якого був 49-річний Геннадій Дронов.

Після зіткнення «Лексус» вилетів на тротуар і збив 11 пішоходів. В результаті ДТП на місці загинули п`ятеро осіб, ще одна людина померла від травм у лікарні.

26 лютого 2019 року Київський районний суду Харкова визнав Дронова та Зайцеву винними у скоєнні ДТП і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі термінами по 10 років кожному.

Зайцева, її захисник Юлія Плетньова та адвокат Дронова Сергій Перепелиця подали апеляційні скарги на вирок суду.

Джерело: УНІАН

0

Leave a Reply