НП в Архангельській області сталася під час випробування двигуна військового призначення

Як повідомляє Сьогодні :

Причиною інциденту, внаслідок якого 8 серпня на військовому полігоні в Архангельській області загинули п’ятеро вчених-випробувачів, став вибух малогабаритного ядерного реактора.

Як повідомив директор Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики Валентин Костюков, реактор був частиною двигуна об’єкта військового призначення. Підготовка до його випробування тривала понад рік.

Він зазначив, що внаслідок інциденту ще троє людей постраждали, але їх життя знаходиться поза небезпекою.

Голова ядерного центру спростував інформацію Міноборони РФ, де стверджували, що аварія трапилася на береговій частині полігону, заявивши, що це сталося в акваторії Білого моря.

Костюков стверджує, що причиною НП став “ланцюг трагічних випадковостей і невизначеностей”. За його словами, зараз в Архангельській області Росії працює державна комісія, що вивчає всі обставини катастрофи.

Крім того, заступник директора Російського федерального ядерного центру Олександр Чернишов підтвердив інформацію про короткочасний радіоактивний стрибок в місті Северодвинськ, який розташований в 30 кілометрах від місця катастрофи.

Радіаційне підвищення фону було вдвічі і тривало не більше години. Жодних остаточних радіоактивних забруднень ані наші експерти, ані зовнішні експерти не зареєстрували“, – стверджує він.

0

Leave a Reply