Українські банки відсьогодні, 5 серпня, відкриватимуть нові рахунки своїм клієнтам із застосуванням міжнародного номера банківського рахунку IBAN

Як повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ), що діючі номера рахунків банки змінюватимуть зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

Зазначається, що з 1 листопада застосування IBAN стане обов`язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів коштів.

При цьому всі платіжні картки залишаються платіжним інструментом, що надає можливість ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

Структура нового номера складатиметься з 29 літер і цифр, включаючи код України, контрольний розряд, код банку і рахунок.

Довідка УНІАН. Впровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN дасть змогу гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Крім того, Національний банк планує впровадження платежів з використанням QR кодів, які містять інформацію про номер IBAN, що сприятиме спрощенню оплати рахунків і обміну платіжною інформацією.

Джерело: УНІАН

0

Leave a Reply