Україні потрібен новий європейський закон про столицю країни – місто Київ, в якому чітко будуть прописані повноваження міського голови і державної влади

Про це під час засідання уряду заявив прем`єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Окремо хочу сказати щодо реформи місцевого самоврядування. Україні потрібен, і це очевидний факт, новий закон про столицю, про місто Київ, де б чітко було розписано, що таке місцеве самоврядування, і були б повноцінні повноваження міського голови, а з іншого боку – повноцінно відображені повноваження державної влади», – сказав прем’єр.

За словами Гройсмана, ухвалення закону про столицю допоможе забезпечити баланс ефективності управління містом.

«На жаль, парламент, що йде, чомусь це питання не ухвалив, я думаю, що воно було дуже політизоване, але все потрібно робити не під політику, а під країну, під інтереси українців і під ефективну систему управління», – сказав він.

«Сподіваюся на те, що і в рамках реформи децентралізації новий європейський, ефективний закон про столицю буде напрацьований новим парламентом, урядом і теж буде реалізований», – додав він.

Як повідомляв УНІАН, чинний склад Кабінету міністрів не розглядатиме питання погодження звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Довідка УНІАН. Конституційний суд України в 2003 році визначив, що ”Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою”.

25 червня 2014 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення мера Києва Кличка головою КМДА. Кличко заявив, що підписання цього указу повертає справжнє самоврядування в столицю.

Джерело: УНІАН

0

Leave a Reply