Адміністрація США Трампа вводить нові правила, які дозволяють відмовляти в отриманні грін-карт іммігрантам, які користуються програмою медичного страхування Medicaid, продовольчими талонами, ваучерами на нерухомість й іншими видами соціальної допомоги

Як повідомляє «Голос Америки», це може ускладнити отримання легального статусу в США для деяких категорій іммігрантів.

«Федеральне законодавство вже сьогодні зобов`язує бажаючих отримати посвідку на проживання довести, що вони не стануть тягарем для держави і не виявляться на державному піклуванні, проте нові правила, про які було оголошено напередодні, 12 серпня, містять детальніший список програм, які можуть призвести до дискваліфікації», – йдеться в повідомленні.

Тепер співробітники Служби громадянства та імміграції при розгляді заявок на надання законного статусу в США враховуватимуть програми соціальної допомоги поряд з іншими чинниками – такими, як освіта, сімейний дохід і стан здоров`я.

Відзначається, що нові правила – одна з найагресивніших ініціатив адміністрації Дональда Трампа, спрямованих на обмеження легальної імміграції. Білий дім прагне реформувати імміграційну систему таким чином, щоб найбільша увага приділялася професійним навичкам іммігрантів, а не возз`єднанню сімей.

Правила наберуть чинності в середині жовтня. Вони не поширюються на американських громадян, навіть у разі, якщо серед їхніх родичів є іммігранти, щодо яких діють ці вимоги.

Іммігранти становлять невеликий відсоток серед тих, хто отримує державну допомогу, а багато хто через свій імміграційний статус взагалі не мають права її отримувати.

Однак захисники прав мігрантів турбуються, що через нові правил іммігранти боятимуться звертатися за допомогою, а імміграційні органи зможуть частіше відмовляти в наданні легального статусу.

У середньому щороку заявки на отримання грін-карти подають 544 тисячі осіб. При цьому приблизно 382 тисячі потрапляють в категорії, на які поширюватимуться нові перевірки.
Джерело: https://www.golos-ameriki.ru/a/associated-press-new-rules-can-deny-green-cards-for-immigrants-on-food-stamps/5038733.html

Джерело: УНІАН

0

Leave a Reply