В країні розраховують, що такий крок простимулює зростання цін на житло

Як повідомляє Сьогодні :

Високі процентні ставки по іпотеці відлякують багатьох українців. При цьому в Данії почали видавати іпотечні кредити під 0% річних при терміні кредитування в 20 років – такі умови пропонує місцевий Nordea Bank Abp, повідомив Bloomberg.

Низькі ставки по іпотеці в Данії пропонують і інші банки. Наприклад, на початку серпня 2019 року банк Realkredit Danmark видавав житлові кредити за ставкою 0,5% річних терміном на 30 років. В іншому датському банку – Jyske Bank – оголосили, що планують розпочати видачу іпотечних позик на десять років з негативною ставкою. Таким чином, громадянам буде отримувати відсотки по кредиту від банку, говориться в замітці.

Зниження ставок до такого низького рівня може підштовхнути зростання цін на житлову нерухомість в Данії, вважають аналітики Bloomberg.

Це хороша новина для домовласників. Але ми очікуємо, що зниження ставок сприятиме зростанню цін на житло“, – заявила головний аналітик відділу внутрішніх фінансів Nordea Ліза Нітофт Бергманн.

Банки Швейцарії також почали видавати кредити позичальникам з негативною ставкою. Пільгові умови доступні тим, хто бере велику суму на короткий термін. У число країн з найнижчими ставками за житловими кредитами також входять Фінляндія, Японія і Аргентина.

Як відомо, зараз річні ставки по іпотеці в Україні складають близько 20%. Крім цього, позичальникам доводиться витрачатися на комісії і інші додаткові платежі.

0

Leave a Reply