Джерело : Сьогодні Lifestyle

Метеочутливість відмічається майже у половини жінок і третини чоловіків

Для когось різка зміна погоди – це всього лише зміна картинки і не більше, а для деяких – ціла трагедія. Про таку проблему, як метеозалежність, знали ще древні. Незадовго до різкої зміни погоди метеозалежні люди відчувають характерні симптоми. Найчастіше це ломота в суглобах, больові відчуття в області серця, головні болі, запаморочення та інші, пише likar.info.

Метеозалежними можуть бути як люди з хронічними захворюваннями, так і цілком здорові люди, які погано реагують на зміни умов навколишнього середовища. Щоправда, у людей з хворобами метеочутливість викликає великі ризики для здоров’я.

Зміна погоди і хвороби серця

У першу чергу різкі перепади в погоді негативно відбиваються на людях з хронічними захворюваннями серця. Лікарі зазначають, що в такі періоди різко зростає кількість звернень населення за швидкою медичною допомогою. Зміна температури повітря, вологості, атмосферного тиску, геомагнітних збурень або швидкості вітру негативно впливає на хворих з ішемічною хворобою серця та гіпертонією. У такі дні значно погіршується стан тих, хто переніс інфаркт, інсульт або страждає атеросклерозом.

Коли крутить суглоби

Як правило, кістки і суглоби дуже чутливі до зниженого атмосферного тиску, високої вологості і раптового похолодання. Найбільше страждають у таких ситуаціях люди з ревматоїдним артритом.

Хворобливі відчуття в суглобах перед дощем пов’язані з набряком нервових закінчень уражених суглобів. Зниження температури повітря викликає больові відчуття, а зміна атмосферного тиску, змінює тиск і в порожнині суглоба.

Найбільше на суглоби перед дощем скаржаться літні люди, чий опорно-руховий апарат піддається дегенеративним змінам.

Метеозалежність та бронхо-легеневі захворювання

Різка зміна погодних умов погано позначається і на стані людей із захворюваннями легень. Так, підвищення вологості повітря істотно підвищує вірогідність загострень запальних процесів бронхо-легеневої системи. При жаркій і вологій погоді відмічається недолік кисню в повітрі, що також шкодить людям.

Лікарі закликають метеозалежних людей бути вкрай обережними у періоди різкої зміни погодних умов. У ці дні не варто обтяжувати себе важкою роботою. Людям з хронічними захворюваннями варто тримати ліки при собі. Найкраще ці дні провести в спокійному темпі.

0

Leave a Reply