Кабінет міністрів України ухвалив 10 технічних регламентів європейського стандарту з екодизайну побутових товарів, які визначають мінімальні стандарти енергоефективності, що дасть змогу економити електроенергію при використанні таких приладів

Про це повідомляється на урядовому порталі.

Зокрема, технічні регламенти стосуються екодизайну духових шаф, варильних поверхонь і кухонних витяжок, ламп ненаправленого випромінювання, посудомийних машин, водонагрівачів і баків-акумуляторів, комп`ютерів і комп`ютерних серверів, люмінесцентних та газорозрядних ламп, кондиціонерів, телевізорів, офісного обладнання, пральних машин.

Зазначається, що документи були розроблені Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

«Впроваджуючи системи екодизайну, ми виконуємо міжнародні зобов`язання та імплементуємо 125-ю Директиву ЄС», – цитує прес-служба голову відомства Сергія Савчука.

Зазначається, що в першу чергу це дасть змогу усунути з ринку товари, які неефективно споживають енергію. У той же час українці зможуть купувати і користуватися енергоефективним обладнанням, що дасть змогу ще й економити на комунальних послугах.

Довідка УНІАН. Директива Європейського Союзу з екодизайну №125 від 2009 року – інструмент для досягнення цілей енергоефективності. Це обов`язкова правова основа, згідно з якою виробники зобов`язані знижувати споживання енергії їхньої продукції протягом терміну експлуатації.

Джерело: УНІАН

0

Leave a Reply