В еко-агро садибі-музеї салоні-студії “Ляліна Світлиця” в Опішні на Полтавщині готуються до великого прийому гостей. 10 серпня 2019 року тут пройде гастрономічний фестиваль-квест “Борщик в глиняному горщику”.

Фестиваль придумала етнолог, керамолог, кандидат історичних наук, дослідник традицій використання глиняного посуду в українській культурі харчування, провідний популяризатор традиційної культури Полтавщини, Харківщини та Сумщини Олена Щербань.

В Опішні 10 серпня відбудеться Міжнародний гастрономічний етнофестиваль-квест «Борщик у глиняному горщику 2019»….

Опубликовано Зіньківщина проти панщини Среда, 3 июля 2019 г.

Цілий день з 08:00 до 19:00 господині готуватимуть борщі за різними рецептами. Загалом буде 60 борщів та 16 різновидів галушок (у тому числі з маком і пшоном). Крім того буде проведена реконструкція опішнянського весілля, учасником якої зможуть стати всі бажаючі. Це етнодійство з відповідними костюмами, антуражем, танцями, піснями, музикантами. Буде відтворено обряд випікання весільного короваю.

Також протягом дня будуть проводитися майстер-класи для дітей і дорослих з гончарства (на гончарному крузі і ліплення), тканинної ляльки-мотанки, дідуха, качаної каші. Відбудуться виступи експертів і практиків у сфері натуральної їжі.

Під час фесту-квесту гості матимуть унікальну можливість поласувати борщем, приготованими на вогнищі та іншими традиційними для Полтавщини стравами і напоями:
– борщик з карасиками;
– борщик з галушечками;
– борщик з грушами;
– вареники з капустою в сметані;
– вареники з картоплею в сметані;
– галушки полтавські;
– каша качана обрядова весільна;
– крученики з горіхами;
– вергуни;
– гречаники;
– коржі з маком і медом;
– квас;
– узвар.

Джерело : zruchno.travel

0

Leave a Reply